Wijkraad Steyl

 

Wijkraad

Nieuws

Agenda

Steylerse verenigingen

Nieuw wijkcentrum in Steyl zorgt voor verbinding

Sinds de sluiting van gemeenschapshuis Trianon 1 januari 2012 beschikt dorp Steyl niet meer over een eigen accommodatie. Aan de Sint Sebastianusstraat hielden veel verenigingen, waaronder bijvoorbeeld de Steyler Soppers, hun domein. Door een aanpassing in het gemeentelijke accommodatiebeleid moest destijds het gemeenschapshuis sluiten. Pogingen om een nieuw onderkomen te vinden, liepen op niets uit. Gelukkig is daar nu verandering in gekomen.

Voorzitter Sjaak Timmermans van Wijkraad Steyl: “De wens om een centrale en toegankelijke ruimte te hebben voor de inwoners van ons dorp is altijd gebleven. We hebben als Wijkraad de afgelopen jaren geprobeerd om een nieuwe locatie te vinden. Dit lukte niet, totdat de directeur van basisschool De Schalm contact opnam.” Het toeval wil dat de basisschool om de hoek bij het voormalige Trianon ligt. De basisschool heeft momenteel ruimte over in het gebouw en vroeg de wijkraad of zij interesse hadden deze in te vullen.

Dré Janssen: “We waren meteen enthousiast over het voorstel. We openen half april dan ook een wijkcentrum in een apart gedeelte van het gebouw. Deze locatie biedt het voordeel dat we echt kunnen optrekken met de school. Veel zaken zijn al geregeld. Denk aan poetsen, energie, water en beveiliging van het gebouw.” Sjaak vult zijn collega aan: “Veel inwoners hebben zelf op deze school gezeten en hebben dus een band met de locatie. Dit maakt de entree laagdrempelig. Verder zijn er allerlei ideeën om samen te werken. Denk aan een ‘repair cafe’ in het handenarbeidlokaal van school, met kinderen cake bakken in de keuken van onze huiskamer of ouderen die voorlezen aan kinderen.”

Donderdag 8 december werd er met Incluzio een inloopavond georganiseerd. Er kwamen veel belangstellenden op af. 15 aanwezigen hebben aangegeven mee te willen denken het wijkcentrum verder vorm te geven. Eind januari vond er met deze mensen een bijeenkomst plaats om te brainstormen. “Je merkt dat er behoefte is en dat mensen elkaar willen opzoeken en sociale contacten willen onderhouden. Er is een lijst met ideeën opgesteld, waaronder een biljart plaatsen, kaartmiddag, laaggeletterdheid aanpakken en yogales”, vertelt Sjaak.

Er moeten nog wel wat keuzes worden gemaakt voor de opening in het voorjaar, maar enthousiasme is er. Het wijkcentrum moet zichzelf in de toekomst gaan bewijzen. Dré: “Alleen samen kunnen we ervoor zorgen dat ons centrum bestaansrecht heeft. We roepen dus iedereen vooral op met ideeën te komen.” De komende weken worden de ruimtes verder aangekleed. Er komen fotowanden en een huiselijke inrichting. Naast de fysieke ruimte is de wijkraad ook aan de slag gegaan met de online ruimte. Bram Schouwenberg heeft een nieuwe website gemaakt en Sam Vervoort is gevraagd om de social mediakanalen mee op te zetten. Sjaak: “We willen ook jongeren aanspreken en betrekken. We zijn blij dat Bram en Sam ons al meehelpen. Hopelijk volgen er nog veel hun voorbeeld, want we moeten het toch echt samen doen.”

Het wijkcentrum Steyl wordt mede mogelijk gemaakt door de gemeente Venlo.

Laatste nieuws

Wereldpaviljoen Steyl: Winnaar Zilveren Award  ANWB

Wereldpaviljoen Steyl: Winnaar Zilveren Award  ANWB

Het Wereldpaviljoen heeft de Zilveren Award gewonnen van de ANWB in de categorie: leukste uitje van Limburg. Volgens de ANWB komt dat mede door de verrassende opzet en fantastische inzet van de 75 vrijwilligers. “De vele vrijwilligers die er met z’n allen voor zorgen...

Lees meer
Status verbouwing

Status verbouwing

Vorige week heeft ieder huishouden een flyer in de bus gekregen.  Interesse als vrijwilliger of een activiteit organiseren laat het ons weten. Ons dorpshuis moet nog een naam krijgen. Ideeën? Mbt de verbouwing zijn we een week verder.Er is weer flink geklust en de...

Lees meer

Overig nieuws

Van wijkcentrum naar dorpshuis

Van wijkcentrum naar dorpshuis

We hebben besloten om de naam wijkcentrum te veranderen naar Dorpshuis. Steyl is geen wijk maar een dorp. De naam wijkcentrum dekt dus niet de lading. Dus vanaf vandaag is het ons dorpshuis.

Lees meer
We zijn al flink op weg

We zijn al flink op weg

De afgelopen weken is er behoorlijk geklust. Stoelen en tafels in elkaar gezet, lampen opgehangen. Voorbereidingen voor de plaatsing voor de keukens in beide ruimtes volgende week.  Volgende week weer een update.Hou deze onze website goed in de gaten!!!  

Lees meer
Digitale snelweg

Digitale snelweg

De laatste maanden zijn we flink aan het vernieuwen.Buiten de ontwikkelingen van het wijkcentrum zijn we ook bezig ons digitaal te laten zien.  Met behulp van Smile-ICT zijn aan de slag gegaan met het zoeken naar nieuwe mogelijkheden voor de digitale verbinding met...

Lees meer
Een in kijkje bij de verbouwing van ons wijkcentrum

Een in kijkje bij de verbouwing van ons wijkcentrum

Na het tekenen van het huurcontract met de basisschool De Schalm, zijn er allerlei activiteiten gaande om de lokalen aan te passen. Aannemer, schilder, loodgieter, alarminstallateur en een timmerman hebben de eerste werkzaamheden al verricht. Wijkraad Steyl zal...

Lees meer
Update

Update

Na een zeer geslaagde middag op 8 december 2022 met als them  ”Kom gezellig buurten” waren wij (Wijkraad Steyl) verrast met het aantal personen, die met ons mee willen denken en praten over de opzet en inhoud van ons nieuwe wijkcentrum. Op 30 januari hebben wij met...

Lees meer
Nieuwsbrief Steyl

Nieuwsbrief Steyl

Wij kijken terug op een prachtig jaar voor Steyl waarin we het ambitiedocumenthebben opgeleverd en de eerste stappen hebben gezet “van praten naardoen”. Hiermee gaan we in 2023 in gezamenlijkheid verder aan de hand van deactielijst. Deze nieuwsbrief geeft u een update...

Lees meer