Wijkraad Steyl

 

Wijkraad

Nieuws

Agenda

Steylerse verenigingen

Wereldpaviljoen Steyl: Winnaar Zilveren Award  ANWB

Het Wereldpaviljoen heeft de Zilveren Award gewonnen van de ANWB in de categorie: leukste uitje van Limburg. Volgens de ANWB komt dat mede door de verrassende opzet en fantastische inzet van de 75 vrijwilligers. “De vele vrijwilligers die er met z’n allen voor zorgen en met heel veel enthousiasme en plezier een fantastisch uitje voor klein en groot van te maken. Dit is een parel om te bezoeken. Na een bezoek ben je een ervaring rijker!”, aldus de ANWB.

Het Wereldpaviljoen vestigde zich in 2014 met een inleefatelier Nicaragua in de voormalige drukkerij van het Missiehuis St. Michael. In 2019 is het uitgebreid met een inleefatelier Ghana. Het Wereldpaviljoen is geen museum. In een museum kun je vooral dingen zien. In het Wereldpaviljoen kun je vooral zelf beleven hoe het leven in beide landen is. Op deze manier krijg je spelenderwijs bagage mee voor wereldburgerschap (respect voor andere culturen).

Schoolklassen uit heel Noord-Limburg bezoeken de bijzondere belevingslessen, terwijl op de woensdag- en zondagmiddag de recreatieve bezoekers welkom zijn voor een leuk en leerzaam uitje.  Daarnaast worden er ook geregeld familiedagen gehouden en komen veel groepen tussendoor via een speciaal arrangement een bezoek brengen. Kortom: het Wereldpaviljoen is niet meer weg te denken uit Kloosterdorp Steyl.

Vrijwilligers

Het Wereldpaviljoen draait volledig op vrijwilligers. Het kent geen enkele betaalde kracht. Op dit moment zijn 75 vrijwilligers uit de hele regio actief om alles draaiende te houden. Vanwege de groeiend belangstelling zijn we op zoek naar nieuwe vrijwilligers. We zoeken concreet vrijwilligers die ingezet kunnen worden bij Educatie (begeleiden schoolklassen), Recreatie (tijdens de recreatieve middagen) en La Cantina (ontvangst, kantine en terras). Bovendien zijn we op zoek naar versterking van de PR/Communicatie afdeling.

Wie wil ons komen versterken? Stuur een mailtje naar: info@wereldpaviljoen.com en we nemen direct contact op voor een afspraak.

Laatste nieuws

Status verbouwing

Status verbouwing

Vorige week heeft ieder huishouden een flyer in de bus gekregen.  Interesse als vrijwilliger of een activiteit organiseren laat het ons weten. Ons dorpshuis moet nog een naam krijgen. Ideeën? Mbt de verbouwing zijn we een week verder.Er is weer flink geklust en de...

Lees meer
Van wijkcentrum naar dorpshuis

Van wijkcentrum naar dorpshuis

We hebben besloten om de naam wijkcentrum te veranderen naar Dorpshuis. Steyl is geen wijk maar een dorp. De naam wijkcentrum dekt dus niet de lading. Dus vanaf vandaag is het ons dorpshuis.

Lees meer

Overig nieuws

We zijn al flink op weg

We zijn al flink op weg

De afgelopen weken is er behoorlijk geklust. Stoelen en tafels in elkaar gezet, lampen opgehangen. Voorbereidingen voor de plaatsing voor de keukens in beide ruimtes volgende week.  Volgende week weer een update.Hou deze onze website goed in de gaten!!!  

Lees meer
Digitale snelweg

Digitale snelweg

De laatste maanden zijn we flink aan het vernieuwen.Buiten de ontwikkelingen van het wijkcentrum zijn we ook bezig ons digitaal te laten zien.  Met behulp van Smile-ICT zijn aan de slag gegaan met het zoeken naar nieuwe mogelijkheden voor de digitale verbinding met...

Lees meer
Een in kijkje bij de verbouwing van ons wijkcentrum

Een in kijkje bij de verbouwing van ons wijkcentrum

Na het tekenen van het huurcontract met de basisschool De Schalm, zijn er allerlei activiteiten gaande om de lokalen aan te passen. Aannemer, schilder, loodgieter, alarminstallateur en een timmerman hebben de eerste werkzaamheden al verricht. Wijkraad Steyl zal...

Lees meer
Nieuw wijkcentrum in Steyl zorgt voor verbinding

Nieuw wijkcentrum in Steyl zorgt voor verbinding

Sinds de sluiting van gemeenschapshuis Trianon 1 januari 2012 beschikt dorp Steyl niet meer over een eigen accommodatie. Aan de Sint Sebastianusstraat hielden veel verenigingen, waaronder bijvoorbeeld de Steyler Soppers, hun domein. Door een aanpassing in het...

Lees meer
Update

Update

Na een zeer geslaagde middag op 8 december 2022 met als them  ”Kom gezellig buurten” waren wij (Wijkraad Steyl) verrast met het aantal personen, die met ons mee willen denken en praten over de opzet en inhoud van ons nieuwe wijkcentrum. Op 30 januari hebben wij met...

Lees meer
Nieuwsbrief Steyl

Nieuwsbrief Steyl

Wij kijken terug op een prachtig jaar voor Steyl waarin we het ambitiedocumenthebben opgeleverd en de eerste stappen hebben gezet “van praten naardoen”. Hiermee gaan we in 2023 in gezamenlijkheid verder aan de hand van deactielijst. Deze nieuwsbrief geeft u een update...

Lees meer