Wijkraad Steyl

 

Wijkraad

Nieuws

Agenda

Steylerse verenigingen

Meer bezoekers naar Wereldpaviljoen Steyl

STEYL – Ondanks een moeizame start als gevolg van de coronapandemie en de energiecrisis, is 2022 voor het Wereldpaviljoen bijzonder succesvol verlopen dankzij een fantastisch tweede halfjaar. Met speciale aandacht voor vijf ontspanningsmiddagen voor Oekraïnse vluchtelingen en gratis toegang voor kinderen uit gezinnen die het niet zo breed hebben.

Dat blijkt uit het jaarverslag 2022 van de culturele attractie het Wereldpaviljoen in Kloosterdorp Steyl. 

2022 was een jaar met twee gezichten. De start was in mineur. Weer was de coronapandemie de reden voor sluiting in januari. Maar vanaf 1 februari werden de activiteiten weer voorzichtig opgestart. Het heeft echter nog tot de zomervakantie geduurd voor het bezoekersaantal weer steeg. Maar daarna kan gesproken worden van een fantastisch tweede half jaar. De achterstand op de begrote aantallen werd in rap tempo weggewerkt. Met als hoogtepunten 31 augustus en de kerstvakantie, toen record aantallen bezoekers naar het Wereldpaviljoen kwamen. In totaal passeerden 6500 de entree.  Het aantal bezoekers dat het Wereldpaviljoen bezoekt blijft stijgen.

Het jaar 2022 was ook het jaar het Wereldpaviljoen tijdens het Pinksterweekend haar 10-jarig bestaan vierde.

De band met en tussen onze vrijwilligers is heel hecht gebleken. Het is één grote familie, die altijd klaar staat voor het Wereldpaviljoen. Ook tijdens de coronapandemie is het aantal vrijwilligers op sterkte gebleven.  Vanwege uitbreiding van activiteiten zijn we wel weer op zoek naar nieuwe vrijwilligers voor recreatie, educatie en horeca.

Daarnaast werd het bestuur geconfronteerd met een enorme stijging van de energielasten. Zonder de steun van de gemeente en rijk (corona-subsidies) en donaties was het voortbestaan van het Wereldpaviljoen in gevaar gekomen. Uiteindelijk hebben we toch het jaar met een positief resultaat kunnen afsluiten. Onze dank aan allen die ons het afgelopen jaar gesteund en ondersteund hebben. Het heeft ons nieuwe energie gegeven om het jaar 2023 vol vertrouwen in te gaan.

Naast de reguliere opening op de woensdag- en zondagmiddagen en het bezoek van de schoolklassen bleek het Wereldpaviljoen ook in trek te zijn voor kinderfeestjes en arrangementen (familiefeesten, uitstapjes ouderenorganisaties, verenigingen, etc.). Ook werden tal van andere activiteiten georganiseerd, waaronder enkele concerten, een openluchtfilm en ontspanningsmiddagen voor Oekraïense vluchtelingen, en er werden samenwerkingsverbanden gesloten met onder andere Voedselbank Venlo, Stichting Leergeld Peel en Maas en Filmtheater de Nieuwe Scene.

Door de steun vanuit de diverse delen van onze samenleving en ook de verdere mogelijkheden tot samenwerking, zijn bestuur en vrijwilligers van het Wereldpaviljoen nog meer doordrongen van het nut en de wenselijkheid van onze organisatie om onze bezoekers kennis te laten maken met andere culturen.

Laatste nieuws

Vacature: Talentverbinder Steyl

Vacature: Talentverbinder Steyl

Ben jij onze Talentverbinder van en voor Steyl? Of ken je iemand lees dan de vacature en geef je naam of de naam door aan info@wijkraadsteyl.nl  Klik hier voor meer informatie.

Lees meer
Speelplekje Arnoldushofje

Speelplekje Arnoldushofje

Het is altijd fantastisch wanneer er een nieuw speelplekje wordt gecreëerd voor kinderen. Het speelplekje in het Arnoldushofje, gerealiseerd in samenwerking met de gemeente Venlo en Wijkraad Steyl, zal zeker een geweldige toevoeging zijn voor de allerkleinsten en...

Lees meer
Vacature: Talentverbinder Steyl

Zelfstandig thuiswonen

Beste dorp en wijkraden, Het beleidsteam Wmo van de gemeente Venlo is bezig om een campagne over zo lang mogelijk zelfstandig thuiswonen op te zetten. Voorafgaande aan deze campagne zetten wij eind april een vragenlijst uit bij 2000 inwoners van de gemeente Venlo...

Lees meer

Overig nieuws

Werkzaamheden ter beveiliging van Steyl

Werkzaamheden ter beveiliging van Steyl

Beste inwoners van Steyl, (of Steylenaren)Wellicht weet u het al of bent u al ter plekke wezen kijken, maar zo niet:  Wist u al dat de werkzaamheden ter beveiliging van Steyl door hoogwater inmiddels gestart zijn? Gewerkt wordt er tussen de Maashoek en het veerpont....

Lees meer
Bericht voor ondernemers en inwoners in het buitengebied! 

Bericht voor ondernemers en inwoners in het buitengebied! 

Uw mening telt!   Woont of onderneemt u in het buitengebied van de gemeente Venlo? Doe dan mee met een onderzoek over veiligheid en leefbaarheid in uw buurt via de volgende link: https://enquete.toponderzoek.com/buitengebiedvenlo . Het invullen duurt tussen de 5 en 10...

Lees meer
Wereldpaviljoen Steyl: Winnaar Zilveren Award  ANWB

Wereldpaviljoen Steyl: Winnaar Zilveren Award  ANWB

Het Wereldpaviljoen heeft de Zilveren Award gewonnen van de ANWB in de categorie: leukste uitje van Limburg. Volgens de ANWB komt dat mede door de verrassende opzet en fantastische inzet van de 75 vrijwilligers. “De vele vrijwilligers die er met z’n allen voor zorgen...

Lees meer
Status verbouwing

Status verbouwing

Vorige week heeft ieder huishouden een flyer in de bus gekregen.  Interesse als vrijwilliger of een activiteit organiseren laat het ons weten. Ons dorpshuis moet nog een naam krijgen. Ideeën? Mbt de verbouwing zijn we een week verder.Er is weer flink geklust en de...

Lees meer
Van wijkcentrum naar dorpshuis

Van wijkcentrum naar dorpshuis

We hebben besloten om de naam wijkcentrum te veranderen naar Dorpshuis. Steyl is geen wijk maar een dorp. De naam wijkcentrum dekt dus niet de lading. Dus vanaf vandaag is het ons dorpshuis.

Lees meer